אסטרולוגיה

בית 12 באסטרולוגיה – בגישת התפתחות הנשמה

בית 12 באסטרולוגיה

בית 12 באסטרולוגיה – מבחינת התפתחות הנשמה

הבית הראשון הוא הנשימה הראשונה בעולם הזה בתוך מעגל של המשכיות.
בית 12 באסטרולוגיה מסמל את כל מכלול התיקונים (נטל/משא) שהאדם נושא איתו, בזמן שהוא ממשיך בנתיב החיים שלו. זהו מיקום שרק דרכו ניתן ליישם פעולות חיוביות שישנו את המקור והסיבות, שממריצים את האדם להתגלגל שוב למעגל של ניסיונות.
הבית ה-12 הוא סימבול למשהו תקוע מחיים קודמים.
הבית ה-12 עומד כשאריות/משקעים שהצטברו דרך מעגל של התנסויות. ביחס לבית הראשון הוא מייצג את המקור למה שעדיין  דורש התאמה מודעת ליקום דרך הצלחה בניסיונות.
הבית ה-12 הוא ביסודו מה שהיינו כאישיות בגלגולים הקודמים. הוא מספר  את הסיפור של הדרך שבה הסתכלנו על החיים בפעם הקודמת, ומלמד על איזה נטייה קיימת בנו? בהתאם למה אנחנו מגיבים? ומה שוכן לנו אי שם בתת מודע.
הבית ה-12 או השליט שלו שקשורים בהיבטים מאתגרים, יכולים להסביר או לרמוז על אנשים שחיים במונחים של העבר שלהם. הם גדלים כרגיל, אבל הזיכרונות החזקים שלהם מהעבר לא מאפשרים להם להבין את ההתנסויות שלהם דרך מזל האופק (ההווה).

הבית ה- 12 מאכלס אותו מזל כמו של הבית הראשון והבית השני במזל הבא אחריהם  –
מרמז על אדם שהתגלגל לכאן מהר מאוד מרגע המוות שלו. הכול עוד בוסרי, הפנמת השיעור לא לגמרי התקיימה, וההתקדמות היא ישר לעבר המשכיות בלי עיבוד ותכנון מספק.
האדם ממשיך בגלגול זה שלב של התנסות שקשור ישירות להשקפת העולם שלו בעבר. עלול מאוד להיות האויב של עצמו.

הבית ה- 12 מאכלס אותו מזל כמו של הבית הראשון, והמזל הבא כלוא בבית הראשון. והבית השני במזל הבא אחריהם  – מרמז שהאדם התגלגל לכאן אחרי הרבה זמן. הוא צריך לחבר בין תנאי העבר שלו שעדין קיימים בגלגול זה לבין התנסויות חדשות שבהם עליו להיות ער לפוטנציאל ההרס העצמי שלו ולזהות את הצורך בחידוש ושינוי כיוון.  המזל שכלוא בבית הראשון הוא מעין חבר שנוסע בתוכו שרוצה להתקדם ומחכה בשקט בצדי הדרך שבעל המפה ישיג התקדמות. כאשר ההתנסויות משקפות חוויות שהן תודעה מהעבר והאדם נדמה שנעצר בהתפתחות שלו, המודעות של המזל המעוכב מביאה לתשומת הלב שלו להיזהר, ולהשתמש בתכונות שלו להתקדם.
אם קיים כוכב במזל המעוכב, לשים לב אליו לתכונות והיבטיו, משום שהם יתארו סוגי אנשים אשר ישקפו את התכונות שטמועות בו.
התצורה הזו מבטיחה התקדמות בגלגול הזה. ההשפעה של העבר יכולה לדרבן התקדמות למעלה. חשוב לבחון את השליט של המזל המעוכב והיבטיו כמשרתים ומתארים בני לוויה שמחכים כדי להתקדם.

הבית ה- 12 מאכלס מזל מעוכב  – תצורה מורכבת של זיכרונות. כוכבים בבית 12 גם יכבידו את תנאי העבר. כאשר הכוכבים כאן מאותגרים, האדם יחווה כאב וניסיונות שנשתלו בין הגלגול הקודם לנוכחי. רמז ל”תשלום שכבר היה צריך להיפרע”.  אם החשבון לא יפרע עכשיו, יותאם להתנסויות העתידיות.

הבית ה- 12 מאכלס מזל שפותח גם את הבית ה-11  – סיכוי להרס עצמי סודי יחד עם שטח במודעות שעדיין לא עלה בתדר, ושייך למערכות יחסים בכלל.
הבית ה-11 ביחס למעגל, הוא נקודת השיא של מודעות במערכות יחסים. אנחנו קוראים לו הבית של החברויות, בגלל שחברות היא הבסיס לאהבה מזוקקת דרך הגשמה של  כל מערכות היחסים בתוך המפה.
ההיבטים המאתגרים של השליט של המזל של בתים אלה או שבמידה והוא ללא היבטים מאתגרים ל dispositor יעיד כיצד האדם חוסם את עצמו במודעות לגבי מערכות יחסים.
צריך לבחון מערכות יחסים חבריים, הורות, ועניינים חומריים, ולגלות את סוג ההתנסויות אשר האדם צריך על מנת לעבוד על הגשמה של אהבה במעגל שלו.
התצורה היא גם הטבע של תשלום החוב עד היום,  בגלל שהבית ה-11 הוא השיא של המעגל.

היבטים מאתגרים לשליט בית 12 – אינדיקציה כיצד האדם מבטא את חוסר החרטה שלו על חטאיו בעבר, בגלגול המתמשך הזה.  זוהי “תזכורת לעבר”, וכשיש המרצה של הכוכב, זה ימשוך את האדם אל תת המודע שלו. במידה ויש במפה גורמים חיוביים שעוזרים להתחדשות, זה יוביל למסלול הנכון של התקדמות.

כוכבים בבית ה- 12 אבל במזל שפותח את הבית הראשון  – מרמז שקיימת סודיות בביטוי הסביבתי של הכוכב, אבל מכיוון שהוא שייך למזל אשר על האופק, האדם אוטומטית נוטה לבטא את הויבראציה של התודעה שלו לפי האישיות הנוכחית של גלגול זה. יש צורך בהתאמה של הכוכב לחיובי שבו. צורה נוספת של כיוון מחדש יכולה לבוא דרך האיכויות או ההיבטים של שליט המפה, או disposits  של הבית ה-12 , מה שיביא להגשמה בגלגול זה. היבטים מאתגרים לכוכבים בבית 12 או תצורה מאתגרת לבית שהכוכב שולט בו, יצביע על תנאים ומערכות יחסים שהאדם באופן תת מודע נוטה לחשוב כ”אויבים” , בגלל ההתמקדות של האדם דרך מזל האופק הם מאתגרים את ההתקדמות שלו. עליו להשתמש בכוח מזל האופק שלו על מנת לשנות את התנאים שלו.

שליט המפה בבית 12  במזל שפותח אותו, ואין כוכבים בבית הראשון – היבטים מאתגרים לשליט כאן מייצגים צורך בהתאמה קרמית להתגברות על המגבלות והתנאים הסביבתיים.
היבטים חיוביים מראים על פוטנציאל לפריחה של איכויות האישיות, ויכולים לעזור בעבודה על האתגר.
האדם צמוד לעברו, ולא מספיק מוכן לבסס ביטוי גבוה ומומלץ של אישיותו. אדם כזה נדמה שנולד לא לזמנו/גילו. הוא לא “מודרני” בהשקפתו. אך קיימת עדות שהוא מבורך באיזשהו מתנה שתתבטא בעולם המודרני כמשהו נפלא מהעבר. הוא חי בעולם ה”עכשיו” אבל הוא מסומל כאדם ששייך לעולם של אז.

שליט בית 12  במזל האופק בבית הראשון או כלוא בבית הראשון– התנאים והסביבה הראשונית מושפעים מעבר מאוד סמיך ותקוע, ודבק בדרכו. האדם מתגלגל לכאן דרך הורים מסוימים, במקום מסוים וחי תחת תנאים ספציפיים בילדותו בגלל אותו חלק במודעות שלו שדורש את התנאים האלה להמשך התהליך בגלגול זה.
הזיכרונות הרעים מיד צצים בחלק הראשוני של חייו. בחינת המפה של “סיבה – תוצאה” תיתן רמז על הסיבה הפנימית להתגלגלות (בגלגול זה) תחת נסיבות מיוחדות אלה.
התצורה הזו רומזת על “סודות אשר נחשפים בתוך התבהרות אור היום” . אם הבית ה-12 הוא ללא כוכבים, הקרמה הסודית מגולמת בתוך תקופת הילדות בשילוב עם ההשפעה של חיי הבית, הסביבה והחברים.
השפעה הרסנית שתופיע כסטייה אצל האדם, מראה שזו החפצה אל פני השטח של התת מודע.
התצורה הזו לעתים מעידה על גישה של שיקולים מוטעים בעשייה בעבר, בדרך שהאדם ממחיש זאת כבר בחייו המוקדמים בגלגול זה, עד שאין לו את הכוח או האינטליגנציה להלחם בהשפעה הרסנית זו, והוא עלול לפול ישירות לתוך דפוס זה.

לקריאה אודות : כוכבי הלכת בבתים

Back to list