אסטרולוגיה

ייעוד ותיקון על פי ראש וזנב דרקון

ייעוד ותיקון לפי האסטרולוגיה

מהו התיקון והייעוד שלי ? בשביל מה הגעתי לעולם?

אלה שאלות שאני נשאלת כמעט מדי יום ביומו.

אז מהו הייעוד האישי והתיקון האישי לפי האסטרולוגיה והיכן רואים אותו ?

בכללי אזכיר שישנו ייעוד אוניברסאלי לכולם שמהותו השפעה מיטיבה ללא כוונה לקבל לעצמי, ושהקבלה לעצמי תהיה על מנת להשפיע. אבל במאמר זה אתייחס  לייעוד האישי הראשוני, שאותו אנחנו צריכים ליישם כדי להמשיך הלאה לייעוד האוניברסאלי.

הייעוד האישי שלנו מדבר על מציאת איזון, ויישום תגובות רגשיות שוות ומאוזנות לכל האירועים שפוקדים אותנו בחיים (שמחים ועצובים כאחד).

הייעוד והתיקון האישיים שלנו כפי שמשתקפים במפת הלידה האסטרולוגית, מדברים על תחומים בהם בגלגולים קודמים התקיים חוסר איזון, ותגובות רגשיות מוגזמות. החוסר איזון היה כל כך מובהק, עד שנדרשנו לשוב לכאן כדי לתקן את המעוות.

לכל אחד מאיתנו יש תחומים שבהם ניסיון העבר מלמד שהתקיימו בו יציאה מפרופורציה, עודף רגישות, והדגשת צד אחד על חשבונו של האחר. בגלגול זה נידרש לשים את הפוקוס על אותו צד שהוזנח לטובת צד אחר.

כיצד זה ישתקף במפה האסטרולוגית ?

ראש וזנב דרקון מדברים על הייעוד והתיקון, כשהראש מדבר על הייעוד והזנב על התיקון. תמיד התיקון יהיה הופכי לייעוד, כלומר אלו תמיד יהיו תחומים שהם הפכים זה לזה כמו לדוגמא עצמאות מול שותפות, כשאחד מהם קיבל עודף מיקוד בגלגולים קודמים, וכעת יהיה עלינו לשים כמעט את כל הפוקוס על התחום ההופכי לו, בלי לפגוע באיזון שממול.

ולכן הראש והזנב יתמקמו במזלות שבניגודים כמו טלה מול מאזניים, ובבתים הופכיים כמו בית 1 מול בית 7, ויהיה עלינו לשים גם דגש רב על ההיבטים שייווצרו לציר זה. במפת הלידה, כמו במפות המעברים והקידומים.

ייעוד ותיקון ראש וזנב דרקון במזלות טלה ומאזניים או בבתים 1-7

ראש בטלה/בית 1  זנב במאזנים/בית 7 – אנשים שמרגישים שהגיעו לעולם הזה להוכיח משהו. ברור להם שאת הגלגול הזה הם לא יסיימו בלי להשאיר איזשהו חותם או סימן שהיו כאן.

קיים כוח רצון, מוחצנות, אנרגטיות, עשייה ורצון לבלוט ולהרשים.

האדם לומד בגלגול זה לפתח עצמאות, כך שזה עדיין יכול להיות לו צולע ביישום (לפחות בהתחלה), אך חשוב לו מאוד לפתח זהות אישית וברורה.

מכיוון שהצורך באינדיבידואליות, זהות, והוכחה שאני כאן הוא חזק ויש לו רצון שלא יפספסו אותו, הוא צריך להיזהר מלהפוך לאגוצנטרי, אגרסיבי, אובססיבי, גאוותן, בודד ודורסני.

זהו מיקום שמעיד שהאדם מגיע מגלגולים בהם ביסס את עולמו על אחרים ובעיקר בני זוג. כל ההוויה וההגשמה שלו התבססו על פידבק חיצוני, וריצוי זוגי. היה מוכן לעשות הכול, העיקר להיות בתוך זוגיות, ולהימנע מכאב של פרידה ופירוק. הייתה קיימת התבטלות בפני האחר, ואי יכולת לעמוד על שלו. בגלגול הזה הוא הגיע על מנת לפתח את העצמאות והאינדיבידואליות שלו, אך בלי לפול למלכודות של אנוכיות ואגוצנטריות.

מאוד חשוב שבנתיב לפיתוח עצמאות וזהות ייחודית, הוא יישאר במודעות של פיתוח הצרכים שלו תוך כדי התחשבות בצרכים גם של אחרים.

*המזל של ראש הדרקון בבית 1 יראה את התכונות והסביבתיות של הזהות האישית שאותה יפתח.

ראש במאזניים/בית 7  זנב בטלה/בית 1 – אנשים שמרגישים שהגיעו לכאן להגשים זוגיות ושותפויות ביחסים שלמים של תן וקח.

האדם בעבר השקיע בפיתוח הזהות והאינדיבידואליות שלו על חשבון הקדשה למערכות יחסים, ועל כן נשאר לבד או רווק, או שחי בזוגיות שהתבססה רק סביבו וסביב צרכיו. בגלגול זה בוודאי יזדמן לו לפגוש שותפים ובני זוג שאיתם כבר נפגש בעבר, על מנת לתקן את העיוות שנוצר, ולאזן את היחסים לבסיס של הדדיות ושיוויון.

יש לו את הקסם והחן ואף את החנופה שיוכלו לעזור לו למשוך אליו מערכות יחסים, אך חשוב שיזכור, לשתף ולהשתתף, להקדיש זמן, הקרבה ומסירות, ולא להישאר אדיש או מאחורה עצמאי לחלוטין.

המזל של ראש דרקון בבית 7 יראה את האופן שבו ישקיע באחרים, ואיזה טיפוסים ימגנט לזוגיות ושותפות.

ייעוד ותיקון ראש וזנב דרקון במזלות שור ועקרב או בבתים 2-8

ראש בשור/בית 2  זנב בעקרב/בית 8 – אנשים שמרגישים שמחובתם להצליח בהיבט הכלכלי כספי ולהרגיש בעלות על משהו.

הצורך והרצון לשלוט בדברים, חפצים ואנשים מגיע ממקום של חיים בעבר על חשבונם של אחרים ותחת חסותם, והרגשה של שותפות במשאבים פיזיים, כלכליים ורגשיים.

קיים צורך בניהול נכון של דברים חומריים וכסף כמו הצורך ללמוד כיצד לחיות לצד אנשים ולא בשליטה עליהם.

עד שלא תושג מטרת הלימוד במיקום ראש דרקון זה, הערך העצמי עלול להיקבע בהתאם למה שהוא משיג ושייך לו כמו גם על ידי היכולת לצבור ערכים רוחניים ופנימיים, שגורמים להערכה בסביבתו.

המטרה העליונה של ציר זה לפתח ערכים אישיים ובטחון עצמי אמיתי, ליהנות מהכסף שהשיג בעצמו באמצעים כשרים, ולהשתמש באמצעים חומריים ופיזיים (כולל מין) לקיום והנאה, ולא כגורם לשליטה באחרים.

המזל של ראש דרקון בבית 2 יראה את האופן והכיוון כיצד הערכים האישיים ייווצרו ובאיזו צורה.

ראש בעקרב/בית 8  זנב בשור/בית 2 – האדם כאן מתחיל בחיפוש אחר אישורים חיצוניים לערכו ושוויו, וקיים פחד משברירותם של החיים, ולכן הוא מחפש במה להיאחז. תוך כדי תהליך הוא נשען על כסף,מורים ודתות, מין, מיסטיקה וכל אפשרות שהוא מוצא, כדי להגיע לפתרון ומשענת בפני משברים רגשיים שאותם הוא חווה.

תוך כדי התהליך הוא למד שרק על האמת, הרוח, הרגש והמשאבים הפנימיים שלו ניתן לסמוך, והם צריכים להיות נר לרגליו. שום נכסים חומריים, סטאטוס, שליטה באנשים או גאווה מיותרת, לא יעמדו לצידו ברגע האמת.

האדם כאן לומד לסמוך על הרגש ועל הרוח, במובן המלא והאמיתי שלהם. נוצרת התחדשות האישיות והאמונה.

המזל של ראש דרקון בבית 8 יראה את האופן וכיצד תצא לדרך שינוי מגמה ותהליך של התחדשות אישית.

ייעוד ותיקון ראש וזנב דרקון במזלות תאומים וקשת או בבתים 3-9

ראש בתאומים/בית 3  זנב בקשת/בית 9 – אנשים שמרגישים שהגיעו לעולם לחקור, לחוות, לתקשר, לבחון את הסביבה וההתנהלות היומיומית. הכלי העיקרי שאותו ירצו לפתח הוא את החשיבה והיכולת לתקשר, וקיים צימאון למידע שימושי.

התהליך שיעבור בעל ראש דרקון כאן הוא של קליטה, פענוח וסיווג של מידע, המגיע אליו דרך החושים, והפיכתו על ידו לרשמים, כלומר לתוצרים תפיסתיים, ומציאת הדרך להשתמש ברשמים אלו לצורך התנהלותו בעולם, כשהכול נשלט כמובן על ידי המוח.

האדם כאן יחפש נושא או נושאים שמעוררים את התשוקה שלו לתקשר כדי למצוא אפיק להתפתחות רוחנית.

בגלגולים קודמים האדם כאן עסק בפיתוח תיאוריות, מציאת משמעות לחיים, פיתוח חזון ועוד נושאים אינטלקטואלים גבוהים, והיו לו שותפים לדרך תוך כדי קיום הפריה הדדית. וכרגע הוא נדרש לבחון את התיאוריות האלה ברמת היומיומית ולתקשר עם מגוון גדול של אנשים בכל הרמות והסגנונות, מה שיוצר לעתים חיכוך ומקשה עליו, כשהמטרה הסופית שלו להגיע להסכמות ומציאת יישום יומיומי לתיאוריות הרוחניות והגבוהות.

הדואליות במיקום הזה מדברת על מציאת שימוש לידע הרוחני ומציאת שימוש לידע האינטלקטואלי, כמו גם על פיתוח האינדיבידואליות הייחודית שעומדת בפני עצמה אך גם מקושרת למשפחה ולתרבות שאליה הוא שייך.

המזל של ראש דרקון בבית 3 יראה את האופן שבו הוא יחלוק את המידע שלו בדרך שיזכה לשיתוף פעולה.

ראש בקשת/בית 9  זנב בתאומים/בית 3 – אנשים שמרגישים צורך במסעות פיזיות, רוחניות, אינטלקטואליות והכול על מנת להרחיב את התודעה האישית לאוניברסאלית ולחבר את החלקים לשלם.

תוך כדי החקירה והמסעות בדרך לחיפוש המסקנות הסופיות, יש בחינה של חוקים ארציים ורוחניים, ולכן ציר זה בתצורה הזו, דורש כיבוד החוקים עד הפסיק הקטן ביותר.

האדם כאן ינסה להגיע לאמיתות ומסקנות גבוהות דרך כל החומר והנתונים שנאספו לו במשך גלגוליו, זה יוכל להיעשות דרך לימודים גבוהים, מסעות בעולם להיכרות עם תרבויות אחרות, דרך עולם הרוח והמיסטיקה או הדת או דרך התעסקות בחוקים.

אומנם תמיד הזנב בתאומים/בית 3 ימשוך אותו לתקשורת יומיומית, והתעסקות בפרטים ואנשים ברמת הסקרנות וסיפוק אישי, אך המטרה היא להגיע לתובנות ומסקנות רמות מעלה ואוניברסאליות.

הרצון במיקום זה יהיה לחלוק ולבחון אמיתות עם שותפים למסע, ואף ללמד ולהעביר את המידע הלאה.

ההבנה שלו תהיה שהארציות משקפת את העולמות העליונים, האינטואיציה כאן מתחדדת ומתפתחת וישנה הבנה קוסמית ש”כמו למעלה, כך גם למטה”.

המזל של ראש דרקון בבית 9 יראה את האופן והדרכים שדרכם יגיע למסקנות ואפשרויות חדשות של הבנה.

ייעוד ותיקון ראש וזנב דרקון במזלות סרטן וגדי או בבתים 4-10

ראש בסרטן/בית 4  זנב בגדי/בית 10 – אנשים שמרגישים צורך במסע עמוק אל הנשמה לצורך גדילה והגשמה. חקר הפנים והתת מודע ישמשו כמוטיב חשוב בדרך שלהם להיכרות עצמית והתחברות לאני הפנימי.

המסע עובר בחיבור חזק לשורשים, בית, ילדים ומשפחה גרעינית ובמיוחד לדמות האימהית מבין ההורים (לפעמים זה יהיה האב).

עלולים לצוץ אתגרים בכל הקשור בהורות, כי הגשמת ייעוד לא מגיעה בד”כ בקלות.

המיקום מעיד שהאדם מגיע מגלגולים בהם שם דגש על מעמד וקריירה וחיים חיצוניים, המילים כבוד וגאווה ליוו אותו, וכל פעולה נשקלה בהתאם להעלאה הוא הורדה מהכבוד והערך העצמי שלו.

סביר להניח שגדל במשפחה מכובדת, כשהבסיס היה הנטייה להביט מגבוה על אנשים הנמוכים ממנו מבחינה חברתית, מעמדית וכלכלית. ולהתייחס אליהם כפוטנציאל תמרון.

ההקפדה הייתה על תדמית של מצליחן והחולשות והעולם הרגשי פנימי לא נחשפו.

חיי המשפחה היו אצלו בסדר עדיפות נמוך, והחיים סבבו סביב ציר ההצלחה וההישגיות והנראות החיצונית.

בגלגול זה, כל האנרגיה והחשיבות תהיה ממוקדת בחיבור לנשמה, לאינטואיציה ולתת מודע, האוריינטציה היא משפחתית עם דגש על התא המשפחתי והילדים והשורשים. קיימת הזדהות גם עם הטבע והסביבה הטבעית. אך בעיקר עם המשפחה.

הרצון יהיה שהחיים המקצועיים והעבודה לא יפגעו בחיי המשפחה. וברגע שתופיע הפרת האיזון ושוב יהיה דגש על הקריירה והמעמד, יופיע טריגר, שיהפוך בחזרה את היוצרות לעבר המשפחה.

המזל של ראש דרקון בבית 4 יראה את הדרכים להגיע לגדילה והגשמה אישית.

ראש בגדי/בית 10 זנב בסרטן/בית 4   – אנשים שמרגישים צורך להגשים מטרה וכיוון כבר בגיל צעיר. הם רוצים לטפס מעלה כדי להיות מוכרים, בעלי סטאטוס ומעמד גבוה ואהובים. אף על פי שהמוטיבציה של בעל מיקום זה תראה למתבונן מהצד מאוד חומרית והישגית, בפנים שלו (לפעמים בתת מודע), קיים הרבה פעמים צורך רוחני וערכי, לשנות את פני המעמדות והאי שוויון, וזה ניתן לעשות רק כאשר נמצאים במעלה ההיררכיה.

האדם כאן יעשה את כל ההכנה הנדרשת להתקדם ולהגיע להישגים מקצועיים שימקמו אותו בראש ההיררכיה, כולל להתחבר לאנשים רמי מעלה או כאלה שיוכלו לעזור לו לטפס.

מכיוון שבמיקום הזה הזנב יושב בסרטן/בית 4  ניתן להבין שהאדם כאן הגיע מגלגולים שבהם כל מעייניו היו כלפי הבית והמשפחה על חשבון פיתוח עצמי, חיצוני וקרייריסטי. וגם בגלגול זה, ברגע שיוותר על השקעה בחיי הבית והמשפחה למען הישגיות קרייריסטית, משהו בבית (כמו ילד שדורש טיפול), ידרוש לאזן בין השניים.

המזל של ראש דרקון בבית 10 יראה את האופן ובאיזה תחומים יוכל להתמקם בפסגה.

ייעוד ותיקון ראש וזנב דרקון במזלות אריה ודלי או בבתים 5-11

ראש באריה/בית 5  זנב בדלי/בית 11 – אנשים שמרגישים צורך לביטוי אישי ויצירתיות ומה שמנחה אותם הינו ייחודיות, להיות ייחודי.

בגלגול זה לאדם עם מיקום זה יש צורך להכיר את האני האמיתי שלו, זה שמניע אותו ללא פילטרים ושגם הסובבים אותו יזהו אותו עם ה”אני” הזה.

את הייחודיות הזו והאני האמיתי האדם ינסה לחפש דרך ביטוי של יצירה, אהבה, הבאת ילדים לעולם, לימוד אחרים, הופעה על במות וכל מה שקשור בבסיס האופי הראשוני ושקשור בספונטאניות.

בעבר הייחודיות והאני שלו התמזגו בתוך הקהילה וקבוצות בעלי מכנה משותף. והוא הרגיש שהמטרה שהוא משרת היא גבוהה ומגשימה משאלות של הרבה. אך החברה והקולקטיב באו קצת על חשבון ה”אני” והייחודיות האישית שלו. וכעת הוא כאן כדי לבטא את האני שלו ולהגשים את המשאלות שטמונות בתוכו. מכיוון שהחוויה כאן היא תפישת האני באופן אינטואיטיבי, זה בד”כ קורה ע”י בחינת עצמו דרך יצירותיו. ולכן חשוב לו ליצור וליצור, כדי שהאני שלו ישתקף.

עליו לזכור שהוא לא נדרש באישור החברה לביטוי האני שלו, וייחודיותו היא מקובלת וחשובה. אך לצד זה שלא ילך לקיצוניות השנייה של ראיית עצמו כמרכז היקום שהכול סובב סביבו.

המזל של ראש דרקון בבית 5 יראה את האופן ובאיזה דרכים יוכל לבטא את הכישרונות היצירתיים שלו להרגשת הייחודיות.

ייעוד ותיקון ראש בדלי/בית 11  זנב באריה/בית 5  – אנשים שמרגישים צורך לפעול למען הקולקטיב והקבוצה, אבל לפני כן לבסס ידידויות אמת ולהרגיש מקובלים בחברה.

נקודת הבסיס שלו כאן היא מציאת הקבוצה או התאגדות שיש בה הרגשת שוויון ומקום לכל אחד ואחד בתוך הקבוצה, כשהרעיון והמטרה למענם פועלים הינם משותפים. אך יש כמובן מקום לאינדיבידואליות, אבל לא להתנשאות או ניסיונות שליטה על אחרים.

בעבר אדם זה חיפש לבטא את ייחודיותו ולקבל הכרה על יצירותיו, וכנראה ביסס אובר אגוצנטריות ומיקוד עצמי. וכעת הוא מחפש לפעול כאחד מתוך…. למען מטרות עליונות וקבוצתיות. כאן הוא פועל על בסיס ערכים ועניין אמיתי באנושות ורווחתה עם רצון לתרום ולעזור למימוש עתיד טוב יותר לכולם, בתחום או בתחומים שמהווים את התשוקות והחלומות שלו להגשמה.

חשוב במיקום זה שישים לב שהוא לא מדכא את האינדיבידואליות שלו כדי להתאים לקבוצה וכדי לקבל אישור מה”הם”, ומהצד השני שהוא לא נשאר במקום של ראיית עצמו במרכז שכולם נועדו לשרתו.

המזל של ראש דרקון בבית 11 יראה את האופן ובאיזה דרכים יוכל לשרת את הכלל ולבטא ידידות אמת.

ייעוד ותיקון ראש וזנב דרקון במזלות בתולה ודגים או בבתים 6-12

ראש בבתולה/בית 6  זנב בדגים/בית 12 – אנשים שמרגישים צורך להתאים את עצמם מבחינת גוף, נפש, נשמה ורוח לחיי היום יום ושירות.

הרצון כאן יהיה לעבוד ולשרת בצורה מושלמת עם ירידה לפרטים ולנסות ולייעל את העבודה כמה שיותר, ולכן תופיע ביקורתיות. במידה והאדם יגשים את מיקום זה של ראש דרקון בצורה נכונה, השירות שלו יגיע מתוך איזון פנימי, ויהיה ראוי להערכה, והוא יהיה מסוג העובדים שהבוסים ישמחו להעסיק.

עצם קיום השגרה בחייו והחיבור הארצי, יתנו משמעות לחייו והרגשת מיזוג עם האנושות סביבו ברמה הכי פשוטה ורגילה שקיימת. שכן בגלגולים קודמים הוא היה עסוק בשירות האנושות והחלשים שבחברה מתוך אידיאלים והחלטה לביטול הרצון העצמי, חייו הוקדשו לנתינה רוחנית, עזרה ופילנתרופיה, והחיבור שלו התקיים דרך התמסרות לרוח או דת או מיסטיקה או טיפול או בדרך אחרת. בחיים האלה יש לו רצון לשרת את האנושות מבחינה ארצית ועל ידי נתינת שירות במובן הבסיסי ביותר שלו, וזה מה שמעניק לו הגשמה ואושר.

עליו לנסות לא לברוח מאחריות וניהול שיגרה ע”י התמסרות לאידיאלים גבוהים שלפעמים הם בריחה מהמציאות, וכן לדאוג לגוף הפיסי ולמצבו הרגשי אישי, שכן בריאות הגוף והנפש קשורים להצלחה או לכישלון של השירות שלו.

המזל של ראש דרקון בבית 6 יראה את האופן ובאיזה דרך תהיה התאמה שלו לחיי היום יום ולהגשמה דרך שירות.

ראש בדגים/בית 12 זנב בבתולה/בית 6   – אנשים שמרגישים צורך לשרת מטרה גדולה ורוחנית למען הכלל, ולהתגבר על כל משקעי הקארמה שלהם כבר בגלגול זה.

זהו מיקום רוחני שמחייב הבנה שהחיים האמיתיים אינם חומריים, ושהבסיס לכול הוא רוח, חמלה, אידיאלים, מוסר, עזרה הדדית וקיום “אהבת לרעך כמוך”.

ראש בדגים ובמיוחד בבית 12, הגיע לכאן ללמידה והבנה ששאריות/משקעים הצטברו אצלו דרך מעגל של התנסויות וגלגולים, ומשקעים אלה חייבים להגיע לפיתרון וסגירת מעגלים. ולכן, מיקום זה מבטיח התמודדות עם השדים ותוצאות העבר במלוא כוחותיו ויכולותיו. הגישה תהיה לגמרי רוחנית ואלטרואיסטית עם הסתמכות מלאה על האינטואיציות ושליפה מהתת מודע.

מכיוון שהוא יודע שבשביל לתקן את הדרוש תיקון צריך להקריב, נוכל למצוא אותו כאן נמצא במצבים לא פשוטים כמו מחלות, כליאה, הסתגרות, מוסד סגור, חולי נפש ולצד זה תהיה משיכה ורצון באלטרואיזם, חמלה, פילנתרופיה, עזרה לחלשים ואלה שמזלם שפר פחות. לאורך גלגול זה עדיין יוכלו לפעול עליו כוחות ארציים שידרשו מענה והעברת אנרגיה לעולם החומרי ושכנוע שזה העולם האמיתי, אך האדם כאן יצטרך לדעת לשלב בין שני העולמות.

לא מעט מפורסמים בכל השטחים נושאים מיקום זה.

המזל של ראש דרקון בבית 12 יראה את האופן והדרכים שבהם תהיה התחדשות ויוכל להתקיים טוהר ורוחניות.

Back to list

Related Posts