אסטרולוגיה

היבטים מאתגרים בין נפטון לונוס (נוגה)

היבטים מאתגרים בין נפטון לונוס

במפתם של הרבה סלבס ואנשים שמופיעים בקדמת הבמה, נמצא היבטים מאתגרים של נפטון וונוס (נוגה), ובמאמר זה נבחן מה מסמלים מגעים בין שני כוכבים אלה.

היבטי ריבוע ומולות בין נפטון לונוס (נוגה), ובמידה קצת פחותה צמידות בין נפטון לונוס (נוגה), יוצרים צורך בהגדרה מחדש של יחסי אהבה, הקרבה, כסף וממון וגם אומנות או יצירה.

נזכר שוב מהו העיקרון של נפטון באסטרולוגיה?
נפטון מתאר את צורך האדם להיות מכשיר שירותי בידי כוח מקיף גדול. האדם שבמפתו נפטון מודגש מתייצב מול אותו כוח בעמדה של הערצה או הקדשה. הוא עלול לוותר על רצונו האישי על מזבח השירות , גם אם במודע אינו מבין את זה.
כל עוד האדם רוחני ומפותח ובעל ראית הכלל על פי אידיאלים נעלים, הנפטון הופך את אותו האדם לכלי שירות אלוהי.
אך לעומת זאת אם האדם לא מפותח, לא רוחני ובעל ערכים מוסריים ירודים, הנפטון הזה הופך להיות כלי שלא מרגיש מחויב לכלום, ומסרב להסתכל פנימה עמוק על המניעים שלו, ועלול להתבטא באגואיזם ובמקרה הקיצוני להתקשר במקסם שווא ובריחה מהמציאות.

ומהו העיקרון של ונוס (נוגה) באסטרולוגיה?
ונוס היא סמל הנשיות והמגנטיות, ומסמלת את התודעה להרמוניה, שנובעת מהתמרה של הרגש כתוצאה מעידון פנימי, ומתבטאת דרך נתינה וקבלה של רגשות במערכות יחסים, כשבעצם ונוס היא הבסיס והמהות של שיפור מערכות היחסים.
כל הקשור באהבה, חיבה והנאה חושנית נמצאים תחת עיקרון ונוס במפה. מה שעוזר לאדם להרגיש אהוב, מוערך וקרוב.

בכללי היבטים מאתגרים של נפטון עם פלנטה אחרת יוצרים ציפיות יתר. הפלנטה שאיתה הוא יבוא במגע, תרמז לנו באיזה תחום ונושא יוצרו ציפיות מוגזמות ואי יכולת קבלת המציאות כמו שהיא, מה שלבטח יבטיח בהמשך אכזבות, שברון לב ואולי התפכחות מאשליות.
ולכן כאשר הפלנטה שיוצרת מגע עם נפטון היא ונוס (נוגה), ובמפת הלידה נתקל בהיבט דיסהרמוני (סקוויר, מולות ובמידה פחותה צמידות) בין נפטון לונוס (נוגה), נוכל להיות בטוחים שבעל/ת מפת הלידה מתמודד/ת עם ציפיות יתר בנושאים שקשורים ברגשות, יחסי אהבה, הקרבה אישית, כסף וממון ויצירה.
היכולת שלו/ה לצמוח, תהיה דרך מערכות יחסים זוגיות, מקצועיות וחבריות.

אין ספק ששילוב כוכבים אלה יוצר הרבה פעמים יופי נדיר עם חותמת רשמית. ולא נתפלא למצוא היבט זה אצל הדוגמניות הידועות  ג’יזל, אל מקפירסון, כריסטי טרלינגטון ולטיסיה קסטה. וגם הרבה כוכבים וסלבס עם סקס אפיל ובולטות חיצונית.


נפטון בריבוע לונוס (נוגה)
– בהיבט זה כל פעם שנושא רגש, זוגיות, שותפות וצורך בהרמוניה במערכות יחסים עולה, נפטון מתגבר ודורש להיות כלי שירותי של הקוסמוס או האלוקות (בהתאם לאמונה), ובעל/ת המפה עלול להתמכר להערצה והקרבה בנושא מערכות יחסים. הדבר כמובן יוצר ציפיות יתר.

נפוץ למצוא כאן אנשים שבטוחים שהם בתוך מערכת יחסים של soul mates ,twin flames להבות תאומות, נשמות תאומות וקונספטים דומים. כאשר בלא מעט פעמים, האמת תהיה שמדובר במערכת יחסים מתעללת או אלימה מילולית.

ועל מנת לפשט את התופעה אדגים על בחורה אשר נפטון בריבוע לונוס (נוגה) במפתה, וננסה להבין מה קורה כאשר אותה בחורה נתקלת בגבר אשר מהווה עבורה עניין, ועולה בה רצון במערכת יחסים רומנטית איתו.
עבורה רומנטיקה וכל המתקשר ברגשות ויחסי אהבה, כמו שהסברנו קודם מחזקים ישר את הצורך בנשגב והשמימי, ולכן קיימת בה כבר תבנית של מהי רומנטיקה, מה מצופה מכל צד, ואיך מתקיימת אהבה ללא תנאים.

ההיבט הזה יוצר אידיאלים מאוד גבוהים וקשים ליישום, ויופיע בד”כ אצל אנשים עם נטייה רוחנית או רמה גבוהה של צורך בהשתייכות וחיבור לקוסמוס. ועקב כך לעתים יספיק לה שבריר של חיבור או אפילו שיחה עם אדם, שהיא תזהה שמדבר בתדר שלה, ואז עלולה להגיע התאהבות והערצה לאותו אדם.
בדרך כלל, לפחות במערכות היחסים הראשונות שלה, היא תתאכזב ותגלה שמה שהיא הגדירה כביטוי לאהבה וצרכים שאמורים להתקיים במערכת יחסים, לא באים על מקומם, וחיש קל יתקיים אצלה תהליך של תחושה של הציפיות שלה שלא מתגשמות.
זה יקרה בד”כ כתוצאה מהשלכת דימוי אידיאלי על בן הזוג והתאהבות בדמות שהיא יצרה, בלי להכיר או לקבל את האדם שמולה. האוהב יהפוך בעיניה לשונא, או אדם שאי אפשר לקיים איתו מערכת יחסים, ואז הקשר יתנתק.

בהמשך החיים אף עלול להתרחש אצלה תהליך של חיפוש מישהו שלא קיים, תוך כדי דחייה של כל מה שנקרה בדרך, וזאת עקב ציפיות מוגזמות מאהוב או חוסר הבנה או יכולת להבין למה היא באמת זקוקה.
בנוסף היבט זה גם בדרך כלל יוצר קושי לבטא אהבה ולהיות ישיר עם הרגשות שלו, ולהפגין אותם. מה שדי במהרה יוביל להרגשת דחיה ושהוא לא רצוי. או שזה מה שבן הזוג יפגין כלפיו.
הקשר עם עצמו יהיה בהרבה מקרים רופף, ויחד עם הצורך באהבה וקרבה, הוא עלול להיתקל במצב מגביל, שבו הוא מחפש אהבה ומנסה להתבודד ולחזק את הלבדות שלו בעת ובעונה אחת.
וכך על פניו זה יראה כאילו הוא צועד לצליליו של תוף אחר.
לאנשים בעלי היבט זה יש בד”כ צירוף של חוסר הבנתם את עצמם יחד עם אי יכולת לבטא ולהראות אהבה בדרכים ברורות, בנוסף לחוסר בטחון (זקוקים לתחושת שייכות) וצורך רב בריגוש שמיימי מה שהופך את מערכות היחסים שלהם למורכבות.
ישנו עוד סילוף עקרוני שעלול להתרחש במערכות היחסים שלהם, שקורה כאשר הויבראציה של נפטון מתחזקת, ובמסווה של אידיאלים ישנו ניצול של חיזוק האני, תהילה עצמית, ונסיונות שליטה על הגוף והנפש של אדם אחר.
זוהי אשליה שמסתירה צורך בפאר עצמי, רצון לשליטה, ותרמית ושקר. ואז אותו אדם שבמפתו ההיבט מתקיים עלול לבחור במסלול של רמיה, בוגדנות, ניצול ואחד שמוליך שולל בגלל יכולת התמרון והשקר שלו או שיתקיים תהליך הפוך שבו האדם שנמצא איתו במערכת יחסים, ישקר וירמה אותו, ויוליך אותו שולל.
דוגמאות למפורסמים עם היבט נפטון בריבוע לונוס (נוגה) :
ריהאנה, פמלה אנדרסון, מדונה, אל פצ’ינו, טוני רובינס, שרליז תרון, קורטני קרדשיאן, טינה טרנר, וויטני יוסטון, אורלנדו בלום, שרון סטון, ג’ורג’יו ארמני, דיאן קיטון, מוניקה לוינסקי.
הנשים הנ”ל סבלו מאלימות מילולית או פיזית מצד בן זוגן : ריהאנה, פמלה אנדרסון, טינה טרנר וויטני יוסטון.


נפטון במולות לונוס (נוגה)
– להבדיל מהיבט הריבוע, כשמתקיים היבט של מולות בין נפטון לונוס (נוגה) , האדם שבמפתו היבט זה מופיע יטלטל בין צורך עז בהתבודדות והקדשת חייו לשירות רוחני או הזדהות והליכה אחר אנשים/ רעיון שבעיניו הם נשגבים, לבין הצורך להתמכר לעולם הזה, ליצרים, לתשוקות ולמערכות יחסים.

כידוע כוכבים במפות לידה מייצגים אנשים שנפגוש במהלך הדרך ויתרמו לנו לגדילה וצמיחה, ובהיבט מולות הנטייה הזו מתחזקת, מה שמבטיח התמודדות עם אנשים שייצגו עבור האדם שבמפתו ההיבט מופיע את מוטיב כוכב נפטון לעומת אנשים שייצגו עבורו את נוגה (ונוס).
וכך בזמן שהוא ימקד את חייו בחיפוש ומיקוד בנשגב וברוחני יופיע מולו האדם (כמייצג ונוס) שיאתגר אותו בנושאים ארציים של תאווה ותשוקות, ולעומת זאת כאשר הוא עצמו יתמקד בארצי וביצרי יופיע מולו האדם (מייצג נפטון) שינסה ללמד אותו שיעור ברוח ובתדר האוניברסאלי האלוקי הגבוה.

האדם בעל היבט זה יהיה זקוק לפרקים, למידה רבה של פרטיות ותחושת עצמאות. ויתקיימו בו חששות סמויים, שאחרים יביישו אותו או יבגדו בו, מה שעלול להוביל לסגירות רגשית.
בזמנים אלה הוא עלול לבודד את עצמו רגשית או אפילו פיסית בדומה לנזיר מתבודד, כאשר הוא תר אחר חוויות “רוחניות” במטרה להימנע ממגע קרוב עם בני אדם.
בזמנים אחרים הוא עלול להיות מעורב בחיי הוללות והתמכרות לבני המין השני ולקשרים אישיים לא מוסריים ולא אתים.

מולות נפטון לונוס (נוגה) יוצרת הרבה פעמים אהבה שמתמוססת או שלא מתאפשרת לקיום, בגלל סיבות מגוונות כמו שהצד השני תפוס, חולה, גר מעבר לים וכו’. חוסר יושר או ישירות עלולים לעלות על פני השטח בכל מה שקשור ביחסי אהבה/שותפות ורגשות, והתוצאה עלולה להיות אכזבה הדרגתית, והתפתחות של חוסר אמון. במקרים קיצוניים רמאות, הונאה ובוגדנות של אחד מהצדדים.

דוגמאות למפורסמים עם היבט נפטון במולות לונוס (נוגה) :
פירס ברוסנן, ג’סיקה סמפסון, מלניה טראמפ,  אומה טורמן, קיילי מינוג, רוב לאו, ז’אן פול גוטיה, אל מקפירסון, מיקל בולטון, פול בוקז, בונו.

נפטון בצמידות לונוס (נוגה) – כאן יש שתי פלנטות שמתאחדות ויוצרות מיזוג. המזל שבו יתייצבו פלנטות אלה, ישפיע מאוד על אופי המיזוג.
בד”כ האדם שבמפתו יופיע היבט זה, יסבול מרגישות קיצונית ויחפש דרכים לצור לו הגנות. ההיבט יוצר חיים מלאי פנטזיות, יצירה ודומיננטיות של עולם החלומות.
האדם כאן ירגיש באופן תמידי צורך של איחוד עם האלוקות או הקוסמוס (בהתאם לאמונתו) או עם משהו גדול. ויהיה בעל יכולות עצומות ותשוקות חזקות שלעתים קרובות יוצאות מאיזון.

אם בעל ההיבט, איננו אדם רוחני ועמוק, העוצמה של המטרה והתכלית אצלו, יהיו מוצמדות לסילוף וסטייה של האידיאלים, כך שתהיה ההיענות מצידו לכוחות הרסניים שיכולים להתבטא בנוכלות ורמייה בענייני כסף, רגש ואהבה. במפתם של הרבה נוכלים סדרתיים מופיע היבט זה.

הרבה רשמים ומסרים מתקבלים כאן מעולמות עליונים ומהתת מודע. האם יהיו אלה מסרי שווא או אמת זה תלוי בהתפתחות הנשמה של בעל ההיבט ומיכולתו לקלוט ולהבין את המסרים.
אדם זה מאוד חשוף ובעל יכולת לקלוט וברציות ואנרגיות מסביבתו, כך שעדיף שיקיף את עצמו באנשים טובים וחיוביים. קיימת בו עדינות ורחמים גדולים ביחס לסבלה של האנושות, והדמיון הפעיל שלו יכול לחזות מראש את הקשיים בחיי בני האדם ואת התוצאות המזיקות של מלים ופעולות נמהרות על לבבותיהם של האחרים.

בנושאי רומנטיקה ורגשות ההיבט יגביר את האידיאליזם והצורך במציאת נפש תאומה. אך הדמיון והאידיאלים הגבוהים בנושא, יצרו חיפוש של נשמה שלא באמת קיימת בחיים הארציים.
היבט זה בד”כ יוצר יופי חיצוני וקסום שמקרין החוצה ומושך אנשים לעבר האדם.
סביר להניח שיופיעו יכולות יצירה ונטייה לאומנות.

דוגמאות למפורסמים עם היבט נפטון בצמידות לונוס (נוגה) :
ג’וד לאו, ריצ’ארד גיר, מיילי סיירוס, ונסה פאראדי, דמי מור, ביל קלינטון, רוברט רדפורד, בו דרק, מג ראין, ג’ודי פוסטר, מיקי רורק.

בשלושת ההיבטים המאתגרים של נפטון וונוס (נוגה):

1. תהיה יכולת למשוך כסף ולהפסיד אותו, בגלל שיפוט לא נכון ולעתים התקשרויות שקשורות בהונאה ומרמה מצד בעל ההיבט או כלפיו.
2. ההיבט יגביר זיקה ליצירה ואומנות, ויכול להוביל את בעל ההיבט לקדמת הבמה.
3. בעל ההיבט אידיאליסטי ורומנטי שמחפש אהבה שמימית נדירה, שלרוב לא קיימת.
4. קיימת משיכה למיסטיקה או דת, בהתאם לאמונת האדם.
5. עלולים להופיע מוטיבים של מזוכיזם ותחושת קורבן, במיוחד בתחום הרגש והאהבה.
6. לעתים קיימת יכולת ניבוי גבוהה.

Back to list