נומרולוגיה

חודש אייר והנולדים בו

חודש אייר והנולדים בו

חודש אייר והנולדים בו

המילה אייר בהיפוך אותיות יוצרת את המילה ירא עם יוד נוספת (סמל לקב”ה). ומלמדת על הצורך לעבוד את הבורא מתוך אהבה אך גם מתוך יראת השם. בכוחם של הנולדים בחודש אייר, להשיג מדרגות רוחניות גבוהות מאוד כבר בגלגול זה, אם יוכלו להתגבר על נטייתם לחומר והאחוזות בנכסים.
ככל שתגבר מידת אמונתם בבורא ובבריאה, כך גם השפע החומרי ימלא את חייהם.

המילה יראה = גבורה שתיהן גימטריית 216.
ולכן נדרשת במקביל ליראה גם חיזוק הגבורה.
מאסופת שיעורי מדרשת תורת הר עציון למדתי שגבורה נחלקת לשניים
1. גבורת הכוח – שמושגת דרך אומץ ותעוזה, וקשורה בעיקר ביכולת להלחם פיזית ולגבור על אויבים, או עיכובים ומחסומים.
2. גבורת הרוח –   שבאה לתקן ולרסן הרגלים רעים, ויצרים ותאוות שמכשילים אותנו. והתכלית שלה היא זיקוק והעלמת הקולות הקטנים האלה בתוכנו שמאפשרים לנו לנקוט בפעולות ומחשבות לא מוסריות ונטיות שליליות. והתעלות.
איזהו גיבור? הכובש את יצרו.
ובהמשך למה שציינתי אייר = ירא, מרמז גם על כל מיני פחדים הגיוניים או לא, שבהם ניחנו ילידי חודש אייר. ושאולי מעכבים אותם מלחיות חיים מלאים ומאושרים ובעיקר משוחררים.

חודש אייר גם קשור ברפואה וזה בעיקר מושתת על אוכל ושתייה, ולכן על אלה שנולדו באייר להקפיד מאוד על מה שהם מכניסים לפה, ושתייה זכה. ולזכור שאת מה שהתקלקל ובמידה והבריאות לא במיטבה, הריפוי יוכל לבוא גם הוא דרך אכילה נכונה, והקפדה על מזונות ושתיה.

חודש אייר נופל על ימי ספירת העומר, ומלמד שאלה שנולדים באייר מתרגלים בגלגול זה את מידת הסבלנות והטהרה, וכן זיכוך ועידון של נשמתם, על מנת לקבל דברים טובים.
עליהם להיות בהכנה וכוונה עצומה כדי לקבל את מה שהם רוצים וזקוקים לו. כמו שבני ישראל היו בהכנה וטהרה לקבלת התורה.
ובהתאם לספירות שפועלות בחודש אייר, כך יצטרכו הנולדים בחודש זה, לאמץ את ההתכווננות שבספירות.
הנולדים בשבוע הראשון של אייר – יצטרכו להקפיד על היצמדות לאמת. וכדי לסגל אובייקטיביות ואמת, יש להם צורך ראשוני לבטל את האגו ולתרגל ענווה. להתרומם מעל סיפוק התאוות והרצונות האנוכיים, ולראות את הדברים ממבט על אובייקטיבי.
על מנת להתמיר את רוחם, עליהם לפעול מתוך נתינה גם למי שאינו ראוי. וכל זאת מתוך מידת הרחמים.
הנולדים בשבוע השני של אייר –  יעמדו מול אתגרים וקשיים. אבל הם הגיעו עם אומץ ונחישות. מה שיעזור להם להתעלות ולנצח כל מלחמה קטנה כגדולה, בעיקר לנצח את עצמם והמגבלות שהן חושבים שקיימים בהם.
הם הגיעו לכאן כדי לנצח !
הנולדים בשבוע השלישי של אייר – הגיעו לכאן ללמוד את מידת ההודיה. יהיה עליהם ללמוד להודות על הקיים בעולמם, ולא לראות שום דבר כמובן מאליו. ככל שיגבירו את התודה וההודיה על חייהם, כך יגבר השפע.
הנולדים בשבוע הרביעי של אייר – מטרתם להפחית תאוות ורצונות שלא משרתים את עצמם ואחרים. לרוב תהיה להם נטייה לחומר ולארצי, והם הגיעו להתעלות לעולמות רוחניים.
הנולדים בשבוע זה, יכולים לקבל צינור ישיר לקב”ה, וככל שייקחו ויוסיפו לעצמם הקפדה על תפילה ואמונה, השם יענה להם באותו רגע שיבקשו אותו.

Back to list